Zepsuł Ci się Apple Watch i nie wiesz, co robić? Czy oddanie zegarka do serwisu ma sens? A może lepiej naprawić go na własną rękę? Podpowiadamy!

Apple Watch – co to za urządzenie

Apple Watch są wszechstronnymi urządzeniami, które pełnią rolę przedłużenia smartfonów. Po raz pierwszy pojawiły się w 2015 roku. Umożliwiają odbieranie połączeń, zarządzanie powiadomieniami, wysyłanie SMS-ów. Za pomocą Apple Watcha można także dokonywać płatności, a nawet śledzić parametry życiowe. Niestety nie są to urządzenia bezawaryjne i czasami konieczna jest ich naprawa.

Apple Watch – jakie są najczęstsze usterki

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż użytkują Apple Watcha w sposób nieprawidłowy i sami przyczyniają się do różnych usterek. Bardzo często zdarza się, że bateria zaczyna puchnąć. Jest to spowodowane narażaniem zegarka na bardzo wysokie lub skrajnie niskie temperatury. Konieczna wówczas będzie wymiana akumulatora, który zasila czasomierz. Ryzykowne jest też zamoczenie lub narażenie zegarka na duże nasłonecznienie. Inne powszechne usterki dotyczą ładowania lub ekranu. Czasami związane są one z nieprawidłowościami w działaniu systemu, ale mogą również wynikać z uszkodzeń mechanicznych. Pęknięta szybka to częsty problem użytkowników Apple Watcha. Zdarza się także, że ekran odchodzi od obudowy, co jest nie tylko nieestetyczne, ale może też zakłócić poprawne działanie urządzenia. Ze względu na możliwość śledzenia parametrów życiowych wiele osób korzysta z zegarków podczas uprawiania sportów. Wówczas są one szczególnie narażone na uderzenie, upadek, wstrząsy. Pęknięty ekran nie oznacza jednak konieczności zakupu nowego zegarka. Wystarczy zlecić jego naprawdę sprawdzonej i kompetentnej firmie.

Naprawa Apple Watch – nie działaj na własną rękę

Gdy zepsuje Ci się Apple Watch, przede wszystkim rozważ, czy warto ryzykować i naprawiać urządzenie na własną rękę. Jeżeli nie zajmujesz się takimi naprawami na co dzień, oddaj zegarek w ręce specjalistów. Samodzielne próby mogą doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń. Poza tym często udaje się tylko na chwilę pozbyć usterki, a potem problem powraca. Wykwalifikowani pracownicy będą w stanie znaleźć pierwotną przyczynę awarii i skutecznie ją usunąć. Rozkręcanie zegarka prowadzi także do pogubienia małych i delikatnych elementów. Nie masz również pewności, czy będziesz umiał poprawnie złożyć zegarek.

Doświadczona firma zajmująca się naprawą sprzętów może w bardzo krótkim czasie zlikwidować usterkę. Niekiedy wymiana szybki możliwa jest nawet już od ręki. Zaletą naprawy przez specjalistów jest również uzyskanie gwarancji. Dzięki temu w przypadku dalszych nieprawidłowości lub powracającego problemu możesz ponownie zgłosić się do serwisu.

Jak przygotować zegarek Apple Watch do naprawy?

Jeżeli musisz oddać swój zegarek do naprawy, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu go do serwisowania. W miarę możliwości postaraj się go całkowicie naładować. Warto również zdjąć pasek. Nie zapomnij ponadto o odłączeniu Apple Watcha od telefonu i cofnięciu go do ustawień fabrycznych. W tym celu uruchom specjalną aplikację do zegarka i skorzystaj z opcji „rozłącz Apple Watch”. Smartwatche wyższych generacji mogą mieć możliwość zachowania planu sieci komórkowej. Warto wybrać tę opcję, ponieważ ułatwi to ponowne połączenie zegarka z telefonem po odebraniu go z naprawy.

Istotne jest także odpowiednie zabezpieczenie zegarka podczas transportu. Jeżeli wysyłasz Apple Watcha pocztą lub kurierem, nie zapomnij o foliach ochronnych i dodatkowych wzmocnieniach. Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście osobiste dostarczenie urządzenia do naprawy. Oczywiście nawet w tym przypadku musisz dobrze je zabezpieczyć. Jeżeli problemem jest uszkodzony ekran, pęknięcia niestety mogą się pogłębić podczas transportu.

Jak skonfigurować Apple Watcha po naprawie?

Obawiasz się, że po naprawie nie uda Ci się poprawnie skonfigurować Apple Watcha? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Warto wiedzieć, że konfiguracja po naprawie zazwyczaj przebiega tak samo, jak w przypadku nowego sprzętu. Nie zapomnij tylko o uaktualnieniu systemu iOS w telefonie, a także włączeniu Bluetooth i sieci komórkowej. Za pomocą przycisku bocznego uruchom zegarek i zbliż go do telefonu. Wówczas powinieneś ujrzeć komunikat dotyczący konfiguracji Apple Watcha. Jeżeli go nie zobaczysz, otwórz aplikację i wybierz rozpoczęcie łączenia. Wybierz wszystkie funkcje, które są Ci potrzebne. Pamiętaj, aby wizjer telefonu skierować na sam środek tarczy smartwatcha. Po pewnym czasie pojawi się informacja o zakończeniu łączenia urządzeń.

Czy warto naprawiać Apple Watcha?

Zastanawiasz się, czy naprawa zegarka ma w ogóle sens? Wydaje Ci się, że szybciej i wygodniej byłoby kupić nowy sprzęt? Zazwyczaj zdecydowanie się na nowy smartwatch nie jest dobrym rozwiązaniem. Po profesjonalnej naprawie Twój zegarek może posłużyć Ci jeszcze bardzo długo. Naprawa bywa oczywiście kosztowna, ale zakup nowego urządzenia jest jeszcze większym wydatkiem, a nie masz pewności, czy będzie mniej awaryjny. Poza tym decydując się na naprawę, wyrządzasz przysługę środowisku. Odpady elektroniczne są trudne w utylizacji, toteż lepiej nie wymieniać sprzętów zbyt często.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *