Zbita szybka w zegarku Apple Watch to częsty problem, z którym borykają się właściciele tego nowoczesnego gadżetu. Niezależnie od tego, czy upuścisz go na ziemię, czy uderzysz o coś mocniej, szkło może się niestety łatwo pokruszyć. Nie tylko będzie wyglądało to bardzo nieestetycznie, ale może być też przyczyną dalszych, znacznie poważniejszych usterek. Zbita szybka bezdyskusyjnie wymaga więc wymiany. W takim przypadku pojawia się pytanie – czy lepiej jest oddać zegarek do serwisu, czy samodzielnie wymienić szybkę? Odpowiedzi szukaj na w naszym dzisiejszym artykule!

Czym jest Apple Watch?

Zanim zajmiemy się kwestią wymiany jego szybki, najpierw wyjaśnijmy sobie, czym dokładnie owo urządzenie jest i z jakich części się składa. Apple Watch to tzw. smartwatch, czyli inteligentny zegarek produkowany przez firmę Apple. Posiada on dotykowy ekran OLED oraz szereg funkcji, takich jak pomiar tętna, odczytywanie wiadomości, a także możliwość kontrolowania muzyki czy aparatu fotograficznego. Zegarek ma także wbudowaną funkcję GPS, co pozwala na dokładniejsze śledzenie aktywności fizycznej. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem iOS oraz Android, a także z komputerami Mac.

Apple Watch szybko zdobył sobie popularność i uznawany jest za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów marki Apple. Do jego zalet należą: wygodny i elegancki design, bogate funkcje – m.in. obsługa e-maili, wiadomości, kalendarza, możliwość odbierania połączeń telefonicznych – a także łatwa obsługa. Niestety gadżet ten nie jest także pozbawiony wad. Do największych należy krótki czas pracy baterii (około 4-6 godzin w trybie aktywnym) oraz dość wysoka cena. Nie zapominajmy też o tym, co interesuje nas dzisiaj najbardziej – kruchość ekranu. W przypadku upadku na beton czy chodnik ekran potrafi się zarysować, a w najgorszym scenariuszu nawet pęknąć.

Apple Watch i rozbite szkło – co teraz?

Stało się! Niestety Twój ulubiony smartwatch uległ wypadkowi, a jego szkiełko jest doszczętnie rozbite. Co można zrobić w tej sytuacji? Po pierwsze, nie panikuj! Jeśli ekran jest tylko lekko zarysowany i nadal działa, to w takim wypadku możesz dalej bezpiecznie korzystać ze smartwatcha. Warto jednak uważać na to, aby nie doprowadzić do dalszych uszkodzeń. Jeśli jednak ekran się rozlał, a szkło pękło, to sytuacja jest już bardziej poważna. Smartwatch należy wtedy koniecznie naprawić – najprawdopodobniej trzeba będzie w takim przypadku wymienić cały jego ekran. I w tym momencie stajemy przed dylematem – wymienić szybkę samodzielnie czy oddać zegarek do serwisu? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Samodzielna wymiana szybki Apple Watch – czy to ma sens?

Czy samodzielna wymiana szybki w smartwatchu jest w ogóle możliwa? Czy faktycznie oszczędzimy, czy może jednak lepiej jest oddać zegarek do serwisu? Okazuje się, że pomimo powszechnej opinii, wymiana szybki w Apple Watchu nie jest aż tak skomplikowana. Wbrew pozorom oprogramowanie i akcesoria potrzebne do tego celu są dostępne praktycznie wszędzie – wystarczy odwiedzić popularny sklep z częściami zamiennymi lub hurtownię. Jednak czy warto decydować się na samodzielną wymianę szybki w Apple Watchu? Z pewnością jest to tańsze rozwiązanie, ale czy aby na pewno bezpieczne? W końcu szybka to jeden z najważniejszych elementów smartwatcha i jej uszkodzenie może skutkować poważnymi problemami.

Powiedzmy sobie więc szczerze – podczas samodzielnej naprawy bardzo łatwo jest popełnić błąd, zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie podejmowało się takiej czynności. Dlatego też, chociaż samodzielna wymiana szybki w Apple Watchu może wydawać się atrakcyjna ze względów finansowych, to jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. W końcu lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że nasz smartwatch będzie działał bez zarzutu.
Podsumowując, chociaż samodzielna wymiana szybki w Apple Watchu jest możliwa, to nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu czynnościach, lepiej oddaj swój smartwatch w ręce profesjonalistów z naszego serwisu. Bądź pewien, że nasi specjaliści z wielkim zapałem zabiorą się do pracy, by Twój Apple Watch wyglądał i działał jak nowy.

Jak wygląda wymiana szybki Apple Watch w serwisie?

Jeśli posiadasz smartwatcha Apple Watch, który jest uszkodzony, to koniecznie skorzystaj z oferty naszego warszawskiego serwisu HaloSzybka! Wymiana szybki na nowy model to usługa, którą świadczymy od kilku lat. Dzięki temu możemy pochwalić się dużym doświadczeniem oraz zadowoleniem setek klientów. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie albo mailowo, a wspólnie ustalimy pasujący Ci termin naprawy w wybranym przez Ciebie miejscu. Dodatkowo nie zapłacisz za nasz dojazd na terenie Warszawy! Jeśli na miejscu okaże się, że wymiana szybki może być wykonana od ręki, nasz serwisant dokona jej na miejscu w przeciągu kilku chwil. W innym przypadku Twój zegarek trafi do naszego serwisu, a po naprawie cały i zdrowy zostanie odwieziony prosto do Twoich rąk. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *