Jak wymienić szybkę w telefonie? Czy warto to robić samodzielnie? Podpowiadamy!

Pęknięta szybka na ekranie smartfona potrafi wyprowadzić z równowagi każdego właściciela zepsutego telefonu. Nieczytelny ekran, czy problemy z odczytywaniem dotyku to tylko niektóre z trudności, jakie mogą się pojawić przy takim uszkodzeniu urządzenia. Niestety tego typu awarie są niezwykle częste. Wiesz jak wymienić szybkę w telefonie? Czy warto robić to samodzielnie? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Gdy szybka pęknie 

Z pewnością znasz uczucie towarzyszące niefortunnemu upadkowi telefonu, po którym jego ekran ulega pęknięciu. Przez jakiś czas zapewne starałeś się korzystać z urządzenia, jednak przekonałeś się, że działanie na uszkodzonej szybce może być trudne i kosztować Cię sporo nerwów. Czy wiesz, że nie powinieneś używać takiego telefonu? Dlaczego? Odpowiedzi są prozaicznie proste. Z czasem, pęknięcie może się pogłębiać, i może zarówno Cię zranić, jak i spowodować zdecydowanie gorsze problemy z samym smartfonem. Jakie? Przebarwienia, czy nieprawidłowe podświetlanie ekranu to najmniej poważne z nich. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój telefon mógł jeszcze Ci długo posłużyć, koniecznie powinieneś przemyśleć jego naprawę. Czy wiesz jak wymienić szybkę w telefonie?

Z czego składa się ekran smartfona?

Zanim zabierzesz się za wymianę szybki w telefonie warto, abyś wiedział, jak jest ona skonstruowana. Ekran dotykowy ma kilka warstw. Patrząc od zewnątrz, pierwsza jest szybka ochronna, następnie klej, polaryzator, moduł dotykowy, a na końcu wyświetlacz. Najczęściej spotykaną usterką jest ta, kiedy pęknie sama szybka ochronna, a warstwy położone głębiej pozostają w pełni sprawne. Aby naprawić taką awarię, zazwyczaj więc wystarczy rozwarstwić wyświetlacz po to, aby wymienić element z defektem. Jak poznać co tak naprawdę się zepsuło w urządzeniu?

Co się zepsuło?

Na podstawie reakcji urządzenia, możesz upewnić się, co uległo awarii w Twoim smartfonie. Gdy ekran jest stłuczony, ale reaguje na dotyk, sprawa jest najprostsza. Wtedy wystarczy tylko wymiana szybki. Co w przypadku, gdy na niego nie reaguje? Oznacza to, że czeka Cię nie tylko wymiana szybki, ale także modułu dotykowego. Natomiast, kiedy na ekranie telefonu nie wyświetla się nic, możesz być pewien, że to moment, na wymianę całego ekranu. Jak więc wymienić szybkę w telefonie? Czy powinieneś się za to zabierać sam?

Jak wymienić szybkę w telefonie? Czy warto to robić samodzielnie?

W sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali wyjaśniających jak samodzielnie wymienić szybkę w telefonie. Czy to oznacza, że powinieneś się na to zdecydować? Nie! Tylko pozornie będziesz miał szansę na zaoszczędzenie pieniędzy. Dlaczego? Finalnie może się okazać, że będziesz musiał wydać o wiele więcej. I to tyle, ile kosztuje nowy telefon. Własnoręczna wymiana ekranu, w przypadku, kiedy nie jesteś specjalistą znającym się na takim sprzęcie, jest niezwykle ryzykowna. Dlaczego? Po pierwsze musisz być pewny, że zaopatrzysz się w odpowiednią część, która będzie Ci potrzebna. Tańsze zamienniki bardzo często bywają wadliwe i nie reagują na dotyk w prawidłowy sposób. Po drugie, wymiana szybki wymaga od Ciebie dużej precyzji. Niewielki błąd może spowodować to, że ekran nie będzie działał poprawnie. Samodzielna próba wymiany szybki w telefonie może więc skutkować większymi kosztami naprawy albo wręcz koniecznością kupna nowego modelu smartfona, ponieważ stary nie będzie się do niczego nadawał. Zdaj się w tej sprawie na fachowców, którzy szybko i profesjonalnie wymienią uszkodzoną część.

Jaki może być koszt wymiany szybki w telefonie?

Wymiana szybki w telefonie to usługa, której cena zależna jest od kilku czynników. Na rynku działa dość prosta zasada — im popularniejszy model telefonu, tym jego naprawa będzie tańsza. Dlaczego? To proste. Jeżeli jesteś właścicielem nietypowego smartfona, serwisant musi poświęcić więcej czasu oraz nakładów finansowych, aby sprowadzić dla Ciebie odpowiednie części. W takim wypadku, przez konieczność dostarczenia zamienników, naprawa może trwać dłużej. Główną zmienną kosztu wymiany szybki jest cena wyświetlacza. Zdecyduj, czy wybierzesz zamiennik, czy oryginalną część, a dowiesz się, ile pieniędzy będziesz musiał wydać. Ich cena jest uzależniona od modelu telefonu i może oscylować od 100 do nawet blisko 1000 złotych. Reszta kosztów to opłata za wykonaną usługę. W zależności od serwisu może to być koszt od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych. Pamiętaj jednak, że płacisz nie tylko za wymienianą część, ale także za doświadczenie i dokładność pracownika oraz wykorzystywane przez niego specjalistyczne narzędzia. Jeżeli zdecydujesz się na sprawdzony serwis, masz pewność, że pomimo wyższych, niż samodzielna naprawa, kosztów, profesjonaliści zajmą się fachowo Twoim urządzeniem.

Jak możesz chronić swój telefon?

Często zdarzają Ci się awarie ekranu smartfona? Masz skłonność do upuszczania go? W takim wypadku powinieneś zabezpieczyć swój telefon przed kolejnymi awariami. Jak możesz to zrobić? Zainwestuj w szkło hartowane i porządne etui! Taki sprzęt nie jest drogi, a dzięki niemu zwiększysz ochronę swojego urządzenia. Posiadanie dodatkowego szkła, czy pokrowca nie daje Ci stuprocentowej gwarancji tego, że ekran nigdy nie ulegnie uszkodzeniu, jednak zdecydowanie obniży prawdopodobieństwo takiej usterki. Jeżeli pęknie naklejana część, wystarczy, że wymienisz ją, co będzie Cię kosztowało kilkadziesiąt złotych. Będziesz mógł się wtedy cieszyć szybką telefonu, która będzie wyglądała jak nowa.

Jak wymienić szybkę w telefonie? Sprawa jest bardzo prosta — nie podejmuj się tego samodzielnie, ale zwróć się po profesjonalną pomoc w sprawdzonym serwisie. Dzięki temu masz pewność, że uzyskasz fachową pomoc i nie wpakujesz się w konieczność zakupu nowego smartfona. Polecamy stawiać zawsze na oryginalne części zamienne. Chociaż są one droższe, to jednak masz pewność, że będą kompatybilne z Twoim modelem telefonu. Nasza firma oferuje Ci wysoką jakość usługi. Jesteśmy Ci w stanie pomóc w każdym miejscu w okolicy Warszawy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest w tych czasach szybka naprawa tego typu urządzeń. Często się powtarza — bez telefonu jak bez ręki. Dlatego nasz pracownik dojedzie do Twojej pracy lub domu, aby wykonać niezbędną usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *