Naprawa telefonu Samsung – samemu czy w serwisie?

serwis telefonów

Wypadki się zdarzają i prawdopodobnie większości osób choć raz w życiu telefon odmówił posłuszeństwa lub został w jakiś sposób uszkodzony. Z telefonem mogą stać się naprawdę różne rzeczy – uszkodzenie przycisków, zawieszenie lub awaria systemu, zepsute gniazdo ładowania, uszkodzony wyświetlacz lub ekran, a także zalanie. W przypadku starszych modeli często sprawa samodzielnej naprawy urządzenia była zdecydowanie łatwiejsza – z zalanego telefonu można było szybko i sprawnie wyjąć baterię i karty, a także zresetować zawieszone urządzenie. W przypadku nowszych modeli sprawa nie jest już tak oczywista.

Pomoc w Internecie, czy profesjonalny serwis telefonów?

serwis telefonówZ pomocą przychodzi Internet i niezwodne instrukcje pokazujące krok po kroku naprawę urządzenia. Jednak do każdej takiej rady należy podejść z odpowiednim dystansem. Tego typu pomoce mogą się sprawdzić przy mniej skomplikowanych usterkach – na przykład jako sposób na zresetowanie zawieszonego systemu, rozwiązanie problemów z ładowaniem, czy wymiana szkła hartowanego. Poważniejsze usterki zdecydowanie lepiej zostawić profesjonalistom, dla których naprawa telefonów Samsung jest chlebem powszednim. Takie czynności jak wymiana wyświetlacza, czy innych elementów często wymaga rozłożenia urządzenia na części i poprawnego jego złożenia, co wiąże się z koniecznością użycia różnych specyfików i klejów, by odpowiednio zabezpieczyć wnętrze naprawianego telefonu – jest to doskonały powód, dla którego lepiej odwiedzić profesjonalny serwis telefonów Samsung, zamiast eksperymentować na własnym, często drogim sprzęcie.

Co z zalanym telefonem?

telefon - iphoneJedną z najczęściej występujących usterek, zaraz przy rozbiciu ekranu jest zalanie telefonu – czy też upuszczając go przypadkiem do wanny z wodą, czy rozlewając na niego napój. Wśród internautów znaleźć można wiele porad, zachęcających do umieszczenia urządzenia w misce z ryżem, jednak nie ma faktycznych dowodów na to, by metoda ta była skuteczna. Choć z początku z urządzeniem może nie dziać się nic złego, tak naprawdę woda może stopniowo uszkadzać elementy pod obudową. Dlatego tak ważne jest, by w jak najkrótszym czasie od wypadku odwiedzić serwis pogwarancyjny Samsung i oddserwis pogwarancyjny Samsungać urządzenie w ręce profesjonalistów, którzy dokładnie osuszą wnętrze urządzenia oraz je złożą. Można mieć wówczas pewność, że wszystko znajdzie się we właściwym miejscu, a każdy – nawet najdrobniejszy element – zostanie precyzyjnie osuszony.

Nierzadko smartfonom przydarzają się usterki, które wymagają interwencji specjalisty. Choć można się pokusić o samodzielną jego naprawę przy pomocy instruktaży z Internetu, efekt nie będzie tak dobry jak w profesjonalnych serwisach. Dodatkowo można narazić urządzenie na jeszcze większe szkody. Wiele punktów serwisowych oferuje kilku- lub kilkunastomiesięczną gwarancję na naprawiane elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *