Urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Intensywna eksploatacja tych sprzętów sprawia, że może dojść do ich awarii. Jedną z części, która narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, jest miejsce, do którego podłącza się ładowarkę. Kiedy konieczna jest wymiana gniazda ładowania w telefonie? Co może być przyczyną usterki i jak jej zapobiegać? Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Po czym rozpoznać awarię gniazda ładowania w telefonie?

Twój telefon nawet mimo maksymalnie naładowanej baterii rozładowuje się w ciągu kilku godzin? W trakcie ładowania dochodzi do samoistnego przerwania tego procesu lub urządzenie nie reaguje na ładowarkę? Wszystko wskazuje na awarię gniazda ładowania, czyli dość powszechny problem dotykający wielu użytkowników smartfonów. Mamy jednak dobrą wiadomość — ten element Twojego telefonu możesz dość szybko i bezproblemowo naprawić. Niekiedy niezbędna jest wymiana gniazda ładowania w telefonie, jednak nie zawsze. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych podpowiedzi, dzięki którym możesz samodzielnie rozwiązać swój problem.

Co robić w przypadku awarii gniazda ładowania?

Zanim wybierzesz się do profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą i wymianą gniazd ładowania w telefonach, spróbuj samodzielnie zdiagnozować problem i go rozwiązać. Warto zacząć od:

– oczyszczenia portu w telefonie – niekiedy wystarczy mocniejsze dmuchnięcie lub potrząśnięcie, które spowodują, że ewentualne zanieczyszczenia zostaną usunięte,

– restartu telefonu i podłączenia do ładowarki,

– zmiany kąta nachylenia kabla i wtyczki, aby ustalić, czy nie doszło do poluzowania w gnieździe,

– próby podłączenia smartfona do innej ładowarki. Jeśli bateria zacznie się ładować, będzie to oznaczało, że problem tkwił w samej ładowarce lub kablu USB,

– skorzystania z innego gniazdka — może okazać się, że wadliwym elementem jest gniazdko, do którego podłączyłeś ładowarkę.

Kiedy potrzebna jest wymiana gniazda ładowania w telefonie?

Jeżeli wszystkie powyższe działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, skorzystanie z pomocy serwisu będzie nieuniknione. Warto wymianę gniazda ładowania w telefonie zlecić specjalistom, którzy mają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w tego rodzaju naprawach. Nie musisz daleko szukać – znajdziesz ich w naszym serwisie! Nasza firma oferuje profesjonalną i szybką obsługę klienta oraz skuteczne rozwiązanie wszystkich problemów z telefonami marki Apple, Sony, Huawei, Samsung i Xiaomi. W przypadku pierwszego z nich – naprawy dokonujemy u Ciebie, tzn. w domu, kawiarni czy też w miejscu Twojej pracy. Naprawa pozostałych telefonów zajmuje nam nieco więcej czasu, jednak zazwyczaj już następnego dnia możesz cieszyć się sprawnym smartfonem.

Co powoduje awarię gniazda ładowania?

Jesteś świeżo po wymianie tego elementu i zastanawiasz się, co robić, aby tym razem posłużył Ci dłużej? Unikaj tych kilku czynników, a z pewnością wydłużysz jego żywotność. Co zatem nie służy Twojemu smartfonowi?

Niewłaściwy sposób wkładania i wyciągania przewodu

Jedną z najczęstszych przyczyn tego rodzaju awarii jest nieprawidłowe posługiwanie się kablem. Jeżeli robisz to niedelikatnie lub też wielokrotnie wsuwasz i wysuwasz wtyczkę ładowarki pod złym kątem, możesz doprowadzić do uszkodzenia gniazda. Korzystanie z telefonu w trakcie ładowania również nie jest korzystne dla Twojego urządzenia. Szczególnie wtedy, gdy nie jesteś ostrożny. Takie działania mogą powodować nieświadome poruszanie wtyczką na boki, co odbija się na kondycji gniazda ładowania.

Korzystanie z nieoryginalnych ładowarek

Zgubiłeś gdzieś oryginalną ładowarkę od smartfona i posiłkujesz się inną? Jest to błąd, który może Cię sporo kosztować. Przede wszystkim, takie ładowanie niekiedy nie jest efektywne i uzyskanie 100% baterii graniczy wręcz z cudem. Co gorsze, nieoryginalna ładowarka może doprowadzić do różnego rodzaju spięć lub spalenia się niektórych elementów, a to z kolei do konieczności wymiany gniazda ładowania w telefonie.

Upadek telefonu

Urządzenia, które są w niemal nieustannym użyciu, bardzo często narażone są na upadki. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów. Przypadkowe upuszczenie telefonu, nawet z niewielkiej wysokości, może być jednak fatalne w skutkach. Niektóre modele urządzeń są bardzo delikatne, nietrudno więc o uszkodzenia mechaniczne poszczególnych części, w tym także gniazda ładowania. Pamiętaj zatem o tym, aby nosić telefon w etui, które zamortyzuje sprzęt podczas upadku.

Zanieczyszczenia lub zalania płynem

Brud, kurz oraz inne nieczystości mogą bardzo łatwo dostać się do gniazda i w efekcie uniemożliwić właściwe ładowanie. Warto więc dbać o to, aby telefon nie miał styczności z zanieczyszczeniami, a nawet jeśli tak się zdarzy – jak najszybciej usunąć je z urządzenia. Zalanie płynami jest równie niebezpieczne dla Twojego telefonu. Jeżeli do niego dojdzie, potrzebna może być wymiana całego gniazda ładowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *