Jeśli jesteś użytkownikiem Apple Watch, to w pewnym momencie możesz zechcieć wyzerować swoje urządzenie. Dzięki temu będziesz mógł przywrócić jego pierwotne ustawienia lub pozbyć się problemów z oprogramowaniem. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy jest to koniecznością. Warto także zapoznać się z tym, jak prawidłowo wyzerować Apple Watch. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Dzięki temu proces przebiegnie sprawnie i skutecznie, a w rezultacie będziesz mógł cieszyć się swoim urządzeniem, pozbywając się wszelkich nieprawidłowości.

Na czym polega wyzerowanie zegarka Apple Watch?

Wyzerowanie Apple Watch polega na całkowitym wymazaniu jego zawartości i ustawień. Pozwala to na przywrócenie urządzenia do stanu fabrycznego. W procesie tym zostają usunięte nie tylko aplikacje, ale także wszystkie dane, takie jak wiadomości, kontakty, zdjęcia i pliki audio. Ponadto wyzerowanie Apple Watch powoduje wyłączenie usług, takich jak iCloud czy iMessage, które są powiązane z danym urządzeniem. To oznacza, że jeśli będziesz chciał ponownie z nich skorzystać, będziesz musiał je na nowo włączyć i skonfigurować. Jednakże warto zauważyć, że wyzerowanie Apple Watch nie usuwa zawartości przechowywanej w usłudze iCloud.

Kiedy zaleca się wyzerować zegarek Apple Watch?

Oto kilka sytuacji, w których zaleca się wyzerowanie zegarka Apple Watch:

nie pamiętasz kodu – jeśli zapomnisz swojego kodu, wyzerowanie Apple Watch jest jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do swojego urządzenia i ponowne skonfigurowanie go od zera;

przed sprzedażą – planujesz sprzedać swoje urządzenie? Koniecznie pamiętaj o jego wyzerowaniu. Dzięki temu nowy właściciel będzie mógł skonfigurować zegarek na swoim własnym urządzeniu, zamiast próbować połączyć go z Twoim telefonem. Nie będzie miał także wglądu w Twoje dane i aplikacje, co może być szczególnie istotne np. w przypadku Apple Pay;

nie masz dostępu do iPhone’a – kiedy nie masz dostępu do iPhone’a, z którym połączony jest zegarek, wyzerowanie Apple Watch może być jedynym sposobem na jego ponowną konfigurację;

wystąpiły problemy z oprogramowaniem – jak w każdym urządzeniu, również w przypadku Apple Watch czasami mogą pojawić się problemy z oprogramowaniem. Niektóre z nich mogą zostać rozwiązane poprzez wyzerowanie zegarka;

chcesz zwiększyć wydajność urządzenia – wyzerowanie Apple Watch przywraca go do pierwotnego stanu. Może to przyczynić się do poprawy jego wydajności.

Jak wyzerować Apple Watch?

Zastanawiasz się, jak wyzerować Apple Watch? Jest to stosunkowo łatwe. Wymaga jednak uwagi – szczególnie jeśli chcesz jedynie zresetować ustawienia, zachowując swoje dane. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję, która pomoże Ci prawidłowo przejść przez cały proces, uwzględniając przy tym sytuację, w której się znajdujesz.

Wyzerowanie Apple Watch z poziomu zegarka

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Wybierz Ogólne, a następnie opcję Wyzeruj.

3. Stuknij w Wymaż zawartość i ustawienia.

Uwaga! Jeśli masz zegarek z planem komórkowym, do wyboru będziesz miał dwa warianty. Pierwszy z nich zakłada wymazanie całej zawartości. Drugi natomiast pozwala na pozostawienie planu.

4. Podaj swój kod.

Wyzerowanie Apple Watch z poziomu telefonu

Wyzerowanie Apple Watch można wykonać także z poziomu telefonu. W tym celu:

1. Otwórz aplikację Apple Watch.

2. Wybierz opcję Mój zegarek.

3. Przejdź do działu Ogólne, a następnie Wyzeruj.

4. Stuknij w Wymaż zawartość i ustawienia Apple Watch. Potwierdź swój wybór na dole ekranu.

5. Jeśli to konieczne, wprowadź hasło Apple ID.

W przypadku, kiedy korzystasz z zegarka Apple Watch GPS + Cellular ponownie będziesz mógł zdecydować, czy chcesz zachować, czy też usunąć swój plan sieci komórkowej.

Pamiętaj, że dopóki nie wykonasz wszystkich czynności zegarek oraz telefon, z którym jest połączony, powinny znajdować się blisko siebie.

Wyzerowanie Apple Watch w przypadku utracenia kodu

Jak już wspominaliśmy, wyzerowanie Apple Watch wykonuje się również wtedy, kiedy kod zegarka zostanie utracony. W tej sytuacji jednak sposób postępowania będzie przebiegał nieco inaczej.

1. Umieść Apple Watch na ładowarce.

2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny aż do czasu, kiedy w prawym górnym rogu pojawi się przycisk zasilania.

3. Naciśnij i przytrzymaj pokrętło Digital Crown. Powinna pokazać się opcja Wymaż zawartość i ustawienia.

4. Wybierz opcję Wyzeruj.

5. Potwierdź swój wybór, ponownie stukając Wyzeruj.

Trzeba jednak zaznaczyć, że postępując w ten sposób, doprowadza się do włączenia blokady aktywacji. Jest to konieczne, aby w przypadku utracenia zegarka uniemożliwić innym korzystanie z jego zawartości.

Jak więc widzisz, wyzerowanie Apple Watch jest naprawdę proste. Nie powinieneś zatem mieć z tym trudności. Jeśli jednak pojawią się jakieś wątpliwości, z chęcią pomożemy Ci przez nie przebrnąć. Zajrzyj na naszą stronę i zapoznaj się z ofertą serwisu Halo Szybka. Zapewniamy Cię, że szybko uporamy się z Twoim problemem, a Ty będziesz mógł ponownie korzystać ze swojego urządzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *