Niemal każdy użytkownik telefonu marzy o wysokiej wydajności baterii. W końcu to właśnie od tej kwestii zależy to, jak długo można korzystać z urządzenia bez konieczności podpinania go do źródła zasilania. Niestety w tym przypadku marka Apple nie należy do najlepszych. Warto więc wiedzieć, jak dbać o swojego iPhone’a, aby przedłużyć żywotność zasilania. Kilka kluczowych wskazówek udzielimy Ci w poniższym wpisie. Skupimy się w nim również na tym, jak poprawić kondycję baterii w iPhonie i czy w ogóle da się to zrobić? Być może podjęte przez Ciebie działania chociaż trochę zwiększą jej efektywność i odłożą w czasie konieczność jej wymiany.

Użytkowanie telefonu a wydajność i żywotność baterii

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy sposób użytkowania telefonu ma wpływ na wydajność i żywotność baterii. Chcemy więc raz na zawsze rozwiać tę wątpliwość. Oczywiście ma wpływ i to bardzo duży.

Obecnie iPhone’y wyposażone są w akumulator litowo-jonowy. Jego zaletą jest to, że szybciej się ładuje, jest trwalszy, a do tego odznacza się dłuższym czasem pracy. Jak każda bateria ulega jednak zużyciu. Tym samym z czasem zaobserwować można spadek jej pojemności i wydajności – co oczywiście jest nieuniknione. Proces ten można jednak nieco spowolnić. Wystarczy jedynie przestrzegać pewnych zasad wiążących się ze sposobem użytkowania urządzenia.

W telefonach marki Apple ma to szczególne znaczenie. Nie oszukujmy się – sprzęt wywodzący się spod jej skrzydeł w porównaniu do konkurencji nie ma zbyt pojemnej baterii. Jeśli dodać do tego chemiczne starzenie się akumulatora, to przy niewłaściwym używaniu szybko zostaniesz zmuszony do jego wymiany. Warto więc znać pewne triki, z którymi czas ten zostanie odrobinę wydłużony.

Jak prawidłowo dbać o baterię w telefonie?

Podstawą w wydłużeniu żywotności i zwiększeniu wydajności baterii jest prawidłowe użytkowanie telefonu. Opiera się ono na kilku zasadach:

kiedy nie używasz telefonu przez dłuższy czas, pozostaw baterię naładowaną do połowy;

unikaj nadmiernego ładowania – odłącz telefon od zasilania zaraz po naładowaniu baterii;

unikaj ładowania i przechowywania urządzenia w wysokich temperaturach oraz w miejscach nasłonecznionych – to samo tyczy się skrajnie niskich temperatur spadających poniżej 0;

dokonuj bieżących aktualizacji systemu – mogą one zawierać rozwiązania, które obniżają zużycie energii;

zdejmuj etui na czas ładowania – prowadzi ono do akumulacji ciepła. Przez to urządzenie nagrzewa się, co negatywnie wpływa na baterię;

ustaw automatyczną regulację jasności – w tym celu wejdź w zakładkę Dostępność, a następnie Ekran i wielkość tekstu. W sekcji tej włącz przełącznik Jasność automatyczna;

kiedy jest to możliwe, korzystaj z Wifi – transfer danych zużywa więcej energii.

Jak poprawić kondycję baterii w iPhonie?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie o to, jak poprawić kondycję baterii w iPhonie, to niestety musimy Cię zaskoczyć – niestety nie da się tego zrobić. Starzenie się akumulatora to bowiem proces nieodwracalny. Na szczęście można jednak poczynić pewne kroki, które zwiększą wydajność baterii, poprawiając tym samym pracę urządzenia.

Zanim jednak się za to zabierzesz, koniecznie sprawdź jej kondycję. W tym celu wejdź w Ustawienia, a następnie w zakładkę Kondycja baterii. Wyświetli Ci się procentowa wartość. Jeśli będzie ona na poziomie 80%, to warto rozważyć wymianę, gdyż jest ona w takim stanie, że Twój telefon wkrótce może zacząć nieoczekiwanie się wyłączać. W przypadku, gdy kondycja baterii jest zadowalająca, możesz zadbać o zwiększenie jej efektywności poprzez:

Sprawdzenie, co obciąża baterię

W systemie iOS można sprawdzić jakie obciążenie generują poszczególne aplikacje. Wystarczy wejść w Ustawienia, a następnie sekcję Bateria. Tutaj ponownie wyświetlą Ci się procentowe wartości oraz stosowne komunikaty:

aplikacje aktywne w tle – są to aplikacje, które zużywają energię nawet wtedy, kiedy z pozoru z nich nie korzystasz. Warto więc rozważyć Odświeżanie aplikacji. Opcję tę znajdziesz w ustawieniach ogólnych. Możesz przy tym zaznaczyć wszystkie pozycje, jak i tylko niektóre z nich;

położenie i położenie tła – chodzi o aplikacje korzystające z funkcji lokalizacji. Ich wyłączenie odciąży baterię. Aby to zrobić, wejdź w Ustawienia, a następnie Prywatność i Usługi lokalizacji. Tam będziesz mógł wyłączyć lub całkowicie uniemożliwić korzystanie z modułu GPS;

ekran początkowy/zablokowany – ten komunikat dotyczy aplikacji z dużą liczbą powiadomień włączających ekran. Co za tym idzie, zwiększają one zużycie energii. Jeśli chcesz je wyłączyć, wejdź w Ustawienia, a następnie Powiadomienia i Styl powiadomienia, gdzie będziesz mógł wybrać aplikację i dostosować jej ustawienia do własnych potrzeb i oczekiwań.

Zredukowanie ilości animacji

Wszelkie animacje znacząco obniżają wydajność baterii. Warto więc rozważyć ich redukcję. Wejdź w sekcję Ustawienia, a następnie Dostępność i Ruch. Na koniec przesuń suwak w sekcji Redukuj ruch.

Skrócenie czasu wygaszania ekranu

Kolejnym czynnikiem pobierającym baterię jest ekran. Możesz więc zwiększyć jej efektywność poprzez ustawienie jego jasności i autoblokady. Wejdź w Ustawienia i przejdź do zakładki Ekran i jasność. Następnie kliknij Autoblokada i wybierz interesujący Cię czas. Pamiętaj o tym, że im będzie on krótszy, tym lepsza będzie wydajność baterii.

Unikanie wielokolorowych i jasnych tapet

Obecnie na tapecie swojego telefonu możesz umieścić dosłownie wszystko. Warto jednak przemyśleć swój wybór. Niektóre z nich może mają swój urok, lecz jednocześnie niekorzystnie wpływają na pracę baterii. Przemyśl więc, czy taka tapeta na pewno jest Ci potrzebna. Najmniejszym poborem energii charakteryzują się ciemne motywy – które również mogą być bardzo atrakcyjne.

Jeśli jest to możliwe, wyłączenie wibracji

Zazwyczaj w telefonach włączony jest nie tylko dźwięk, ale i wibracje. Zastanawiałeś się jednak, dlaczego korzystasz z wibracji, skoro i tak słyszysz połączenie? W większości tak się po prostu przyjęło. W rzeczywistości warto jednak pomyśleć o wyłączeniu tej funkcji. Zużywa ona bowiem dużo energii.

Mamy nadzieję, że nasze sposoby pomogą Ci w rozwiązaniu problemu z wydajnością baterii w Twoim iPhonie. Jeśli nie, to koniecznie pomyśl o jej wymianie. To pozwoli Ci w dalszym ciągu korzystać z telefonu, nie martwiąc się o to, że zawiedzie Cię w najmniej pożądanym momencie. Usługę wymiany zrealizujemy dla Ciebie w naszym serwisie. Zajrzyj na naszą stronę i zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *