Telefony marki Apple, a więc popularne iPhone’y, cieszą się na rynku od lat bardzo dużą popularnością. Nie są to urządzenia tanie, ale za to bardzo funkcjonalne i wyróżniające się ciekawym designem. Niestety czasem mogą ulec uszkodzeniu, np. po upadku z wysokości. Takie sytuacje się zdarzają. Czy oznacza to, że telefon nadaje się tylko do wyrzucenia? Z reguły nie – wiele uszkodzeń da się bowiem naprawić. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czy możliwa jest wymiana tylnej obudowy iPhone’a 11.

Wymiana tylnej obudowy iPhone’a 11 w praktyce

Nie wszyscy wiedzą o tym, że firma Apple znowu montuje w swoich telefonach tylną obudowę ze szkła. Tak jest od ósmej serii iPhone’ów. Prezentuje się to bardzo ładnie, ale jednocześnie dzięki temu urządzenia są bardziej narażone na uszkodzenie. Szybka może po prostu pęknąć.

iPhone 11 z uszkodzoną tylną obudową nie wygląda zbyt estetycznie. Dodatkowo łatwo można się nim wówczas skaleczyć. Co można zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że w oficjalnych punktach naprawy Apple nie jest świadczona usługa wymiany zniszczonej tylnej obudowy.

Dlaczego uszkodzona szyba w iPhonie 11 to częsty problem?

Apple po kilku latach przerwy wróciło do stosowania szklanej konstrukcji w swoich telefonach. Tak jest w przypadku modeli od ósmej serii w górę. Wzbudziło to raczej pozytywne emocje, bo szklana obudowa jest naprawdę bardzo ładna. Ma to również znaczenie praktyczne. Bez tego elementu trudno o sprawne działanie ładowania indukcyjnego.

Szkło nie jest jednak pozbawione wad. Przede wszystkim jest to materiał, który łatwo można uszkodzić. Mimo zapewnień producentów nie istnieje szkło, które się nie tłucze. Tymczasem chyba każdemu użytkownikowi zdarzyło się przynajmniej raz upuścić swój telefon na podłogę. W przypadku iPhone’a 11 oznaczać to może wgniecenie, pęknięcie czy rozbicie tylnej obudowy. Uszkodzenie konstrukcji powodować może rozszczelnienie. Niebezpieczny staje się więc kontakt z wilgocią. Poza tym zniszczona obudowa nie zapewnia podzespołom odpowiedniej ochrony. Jak można rozwiązać ten problem, skoro oficjalne serwisy Apple nie zajmują się wymianą obudowy w iPhonie 11?

Wymiana tylnej obudowy iPhone’a 11 – czy można wykonać ją samodzielnie?

Niektórzy na pewno zastanawiają się, czy można samodzielnie wymienić uszkodzoną obudowę w swoim telefonie. Teoretycznie jest to oczywiście możliwe. Trzeba jednak zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i mieć pewne umiejętności. Niekiedy z urządzenia należy wymontować poszczególne podzespoły. W sieci nie brakuje instrukcji działania. Jednak w praktyce lepiej się na to nie decydować. Niedoświadczona osoba może w ten sposób szybko zniszczyć swojego iPhone’a. Lepiej więc zdecydować się na pomoc fachowców, np. naszego serwisu haloszybka.pl.

Dlaczego warto zlecić wymianę tylnej obudowy swojego iPhone’a 11 specjalistom?

Trzeba sobie uświadomić to, że mało kto dysponuje w domu odpowiednim sprzętem przeznaczonym do naprawy smartfonów. Większego sensu nie ma też jego zakup, jeśli ma być użyty tylko jeden lub dwa razy. Zresztą niewiele osób zna się na elektronice. Dlatego samodzielna próba wymiany tylnej obudowy w telefonie iPhone 11 może się skończyć naprawdę źle. Zająć to może wiele godzin, a i tak często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Warto w tej sytuacji zaufać specjalistom.

W haloszybka.pl telefony marki Apple naprawiamy na miejscu – przyjeżdżamy pod wskazany adres i od razu przystępujemy do działania. Zazwyczaj zajmuje nam to 20-30 minut. Nie musisz się więc martwić tym, że zostaniesz pozbawiony dostępu do iPhone’a na wiele dni. Do napraw i wymian używamy tylko oryginalnych części, ewentualnie wysokiej jakości zamienników. Na nasze usługi udzielamy także sześciomiesięcznej gwarancji.

Dlaczego warto naprawić swojego iPhone’a?

Telefony marki Apple to sprzęt wysokiej jakości, ale dość dużo kosztuje. Nawet starsze modele iPhone’ów są uważane za urządzenia bardzo funkcjonalne. Wraz z upływem czasu nie tracą zbyt mocno na wartości. Dlatego ich naprawa po prostu się opłaca. Dobry serwis jest w stanie poradzić sobie także z poważniejszymi usterkami, np. uszkodzeniem tylnej obudowy. Może przywrócić sprzęt w zasadzie do stanu fabrycznego. Dodatkowo koszt naprawy wynosi zazwyczaj jedynie 20-30% wartości telefonu. Nie bez powodu mówi się, że im droższy sprzęt, tym bardziej opłacalna jest jego naprawa.

Czy wymiana tylnej obudowy iPhone’a 11 jest konieczna?

Czasem uszkodzeniu ulega jedynie zewnętrzna warstwa obudowy. Jej wymiana nie jest wtedy zbyt problematyczna. Gorzej, gdy dojdzie do odkształcenia całej konstrukcji obudowy. Rośnie wtedy ryzyko uszkodzenia podzespołów telefonu. Mogą też pojawić się inne problemy. Dlatego założenie nowego elementu jest wręcz konieczne.

Wgniecenie, porysowanie czy pęknięcie tylnej obudowy smartfona obniżają jego estetykę i wartość rynkową. Zwiększają również awaryjność sprzętu. Telefon z uszkodzoną obudową nie może w prawidłowy sposób odprowadzać ciepła. Ma problem z utrzymaniem podzespołów w odpowiednim stanie. Pojawić się mogą problemy z dotykiem czy zasięgiem. Czasem przestaje działać też ładowanie indukcyjne. Jak więc widzisz, wymiana tylnej obudowy iPhone’a jest niezbędna. Wbrew pozorom ma znaczenie nie tylko estetyczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *