Obecnie dostępne na rynku smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia. Mają szereg zaawansowanych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę, umożliwiają kontakt z bliskimi i towarzyszą nam w ważnych chwilach. To zasługa m.in. tego, że są wyposażone w wysokiej jakości kamery, które pozwalają uwiecznić wyjątkowe chwile. Zdarza się jednak, że aparat w telefonie przestaje działać poprawnie. Ile kosztuje wówczas wymiana kamery w telefonie? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Dlaczego kamera w telefonie się psuje?

Kamera to jeden z kluczowych elementów nowoczesnych smartfonów. Nie da się ukryć, że bywa jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o zakupie danego modelu telefonu. Wiele urządzeń jest wyposażonych nie tylko w kamery tylne, ale także przednie. Takie rozwiązanie daje mnóstwo możliwości, które przyciągają amatorów fotografii mobilnej. Choć kamery we współczesnych smartfonach są uznawane za niezawodne, to okazuje się, że ich awaria nie jest rzadkim zjawiskiem.

Usterki zwykle są konsekwencją uszkodzeń mechanicznych. Zdarzyć się może, że smartfon niefortunnie wypadnie z ręki i w efekcie dojdzie do stłuczenia kamery. Jeżeli uszkodzenie jest poważne, to drobne elementy szkła dostają się w głąb konstrukcji. Wówczas dochodzi do uszkodzenia innych komponentów odpowiedzialnych nie tylko za działanie kamery, ale także rozmaitych układów w smartfonie. Równie częstą przyczyną awarii tego modułu są zarysowania czy pęknięcia szybki aparatu.

Przyczyna usterek kamery nie zawsze jest związana z uszkodzeniem mechanicznym. Zdarzyć się może, że dochodzi do zanieczyszczenia bądź zalania modułu. Problem często wynika też z naturalnej eksploatacji urządzenia. Choć komponenty w nowoczesnych smartfonach są trwałe i wytrzymałe, to nie są jeszcze odporne na upływ czasu.

Jak rozpoznać, że kamera w telefonie jest uszkodzona?

Problemy z kamerą mogą się pojawić, nawet jeśli nie doszło do uszkodzenia mechanicznego. Zwykle możesz zauważyć obniżenie jakości wykonywanych zdjęć. Plamki na fotografiach i filmach, brak ostrości czy rozmycie to oczywiste objawy usterki kamery. W wielu modelach telefonów zawodzi też stabilizacja obrazu i inne funkcje dodatkowe związane z kamerą. Użytkownicy często dostrzegają problem z uruchomieniem aplikacji aparatu. Zaskakuje ich ciemny ekran i brak możliwości ustawienia parametrów. Czasami nie współpracuje też lampa błyskowa.

Dlaczego warto wymienić kamerę w telefonie?

Zastanawiasz się, czy wymiana kamery w telefonie ma sens? A może rozważasz zakup nowego smartfona? Na szczęście nie musisz wymieniać ulubionego urządzenia na inne. Z reguły naprawa tej usterki nie jest ani droga, ani zbyt skomplikowana. Zdecydowanie jednak warto to zrobić. Dzięki temu smartfon odzyska pełną funkcjonalność i nie straci na wartości. Naprawa kamery pozwoli Ci ponownie cieszyć się możliwością uwieczniania najpiękniejszych momentów w formie zdjęć i filmów. Korzystanie z kamery w urządzeniu mobilnym jest zdecydowanie łatwiejsze niż posługiwanie się specjalnie do tego dedykowanym sprzętem, czyli np. kamerą cyfrową czy aparatem. Kamera w smartfonie może przydać Ci się też do video rozmów z bliskimi, szczególnie z tymi, z którymi rzadko miewasz kontakty na żywo. Nie warto korzystać ze smartfona, który nie jest w pełni funkcjonalny.

Wymiana kamery w telefonie – czy warto przeprowadzić ją samodzielnie?

Wymiana kamery nie należy z reguły do trudnych zadań, niezależnie od posiadanego modelu smartfona. Choć w internecie można znaleźć amatorskie poradniki montażu nowego podzespołu, nie warto decydować się na to rozwiązanie. Przeciętny użytkownik nie dysponuje odpowiednimi narzędziami. Najczęściej też brakuje mu fachowej wiedzy, przez co może doprowadzić podczas naprawy do kolejnej, poważniejszej usterki smartfona.

Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie naprawy kamery wykwalifikowanemu serwisowi. Niezależnie od tego, czy zepsuta jest tylna, czy przednia kamera, serwisant bez trudu sobie z tym poradzi. W haloszybka.pl wymiany tych elementów w iPhone’ach dokonujemy – w zależności od modelu – nawet w około 30 minut. Do każdej naprawy wykorzystujemy wysokiej jakości części, pochodzące od sprawdzonych dostawców.

Ile kosztuje wymiana kamery w telefonie?

Wiesz już, że w przypadku usterki zdecydowanie warto wymienić kamerę w smartfonie. Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Tak, jak w przypadku napraw innych uszkodzeń, koszt wymiany kamery jest uzależniony od modelu telefonu. Jeżeli jesteś posiadaczem iPhone’a, to musisz wiedzieć, że im nowszy model, tym wymiana podzespołów jest bardziej skomplikowana, a tym samym droższa. W serwisie haloszybka.pl są to kwoty rzędu 149 – 699 zł w przypadku kamery przedniej i 179 – 989 zł w przypadku kamery tylnej. Pamiętaj jednak, że są to kwoty orientacyjne. Do każdej naprawy podchodzimy indywidualnie.

Mamy nadzieję, że wiesz już, ile może kosztować wymiana kamery w Twoim telefonie i dlaczego jest to opłacalne. Nie znalazłeś modelu swojego smartfona na liście naszego cennika? Bez obaw – skontaktuj się z nami. Ocenimy usterkę i oszacujemy koszt naprawy. W wielu przypadkach możemy wymienić Twoją kamerę od ręki nawet w 20-30 minut!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *